vino2

 

Naše vína

Likérová vína

Vinařství Košulič je rok od roku více a více zaměřeno na produkci fortifikovaných vín. Baví nás to obrovské neprobádané moře nových chutí vůní a postupů, které postupně vymýšlíme, zkoumáme a nakonec uvádíme do života.

Fortifikace je výrobní postup poměrně prostý, i když může skrývat lecjaké tajemství.

Základem je tak především fortifikace (dolihování), během kterého se do kvasícího hroznového moštu přidává vinný destilát. Tím dojde k zastavení kvašení, a ve víně tak zůstane zbytek přírodního hroznového cukru. Moravská variace na portská vína je tak výsledkem nekonvečního myšlení zdejších vinohradníků a vinařů. Nezvyklé a netradiční postupy rodící se v rukou a myslích těchto mladých vinařů, dávají středoevropským likérovým vínům svébytný charakter i duši.

Patříme mezi pouhé tři tuzemské výrobce, kteří to s fortifikovanými víny „myslí vážně" a mají na jejich výrobu licenci.

Produkce noblesních likérových vín tak tvoří páteř našeho vinařství.


Odrůdová vína

Soustřeďujeme se na snoubení odrůdy s viniční tratí a díky tomu nám ve sklepě vznikají unikátní lokální vína, jejichž chuťový či aromatický profil není ničím předělán, vylepšen či opraven.

„Staří lidi věděli, co se má kde sadit, enom my už to nevíme".

Pěstování révy je pro nás hledáním cesty k vínu, ve kterém se zračí otisk odrůdy a viniční trati. Stále hledáme cestu, jak jít naproti tomu, co dokáže z vína udělat jeho původ.

„Staří lidi nebyli hloupí."

A tak i my hledáme tu dnes zapomenutou znalost a pořád se učíme, čím dokáže půda, vítr a slunce ovlivnit víno tak, aby bylo nakonec tím, co se v životě snažíme nalézt.


Cider, mošty a ovocné produkty

Zpočátku jsme začali vyrábět ovocné marmelády a později i mošty z hroznů, meruněk, třešní, švestek a dalšího ovoce pro radost a vlastní spotřebu. Zájem o ně však časem přerostl domácí spotřebu a posunul se k jejich komerční produkci.

zobrazit více


Víno na míru

Připravíme Vám víno na míru, přesně dle Vašich požadavků s Vaším logem či etiketou např. svatební, dárková nebo firemní vína.

zobrazit více